Sözleşme Şartları

REZARVASYON/SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1-Sözleşme Amacı /Sözleşme Tarafları

Bu sözleşme web sitemiz veya iletişim bilgilerimiz aracılığıyla kiralanan villayı/apartı/daireyi kiralayan ve Villa/Apart/Daireyi kiralayan kişiler arasında kiralama başlangıcı ve bitiş tarihlerinin belli olduğu süreç için kiralama yapabilmek adına yapılmıştır. Villandakal.com dan kiralama yapan müşteriler bununla beraber bu sözleşmeyi de kabul etmiş durumundadırlar.  Aşağıda belirtilen şartların herhangi birine uymaz veya aykırı davranışlar sergilenirse ‘’Villandakal’ a rezervasyonu kendisi tek taraflı olarak iptal edebilme, müşterinin konaklama yaptığı Villa/Apart/Daireyi terk etmesi talebinde bulunabilme ve konaklama için alınan depozito, kaparo, ekstra ücretlerin geri iadesini yapmama, henüz ödenmemiş olan kiralama bedelinin tamamını isteme hakkını vermektedir.

2-Rezarvasyon/Ödeme

2.1www.villandakal.com adresinde bulunan farklı kategori ve bölgelerde ki geniş villa/apart/daire yelpazesinde ki herhangi bir villayı site üzerinden online rezervasyon veya villandakal’a ait iletişim numaraları/posta adresleri aracılığıyla rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Villandakal’ a ait sözleşmede belirtilen şartlar kabulünde kiralamak istediğiniz villa/apart/daire için konaklamak istediğiniz tarihleri belirttiğiniz ve iletişim numaranızı ilettiğiniz takdirde sizlere en uygun seçeneği sunarak, müşteriye isim soy isim, iletişim bilgileri, konaklama yapacağı villa/apart/daire adı, giriş çıkış tarihleri, toplam tutar ve alınan ön ödeme tutarının bulunduğu ön rezervasyon belgesini hazırlayıp mail yolu ile iletmektedir. Villandakal.com olarak kiralama işleminin gerçekleşmesi ile birlikte sizlerden(müşteri) konaklama yapacağınız villa/apart/daire nin toplam ücretinin %30'luk dilimini kaparo olarak talep etmektedir.

2.2 Talep edilen toplam tutarın %30 lük kaparo ücretinin belirli villalarda aynı iş günü, bazı villalarda ise 24 saat içerisinde size verilen banka hesap numarasına gönderilmesi halinde konaklama yapmak istediğiniz villa/apart/daire sizin adınıza rezarvasyon yapılacaktır.

2.3  Ön ödeme gecikmesi halinde villa/apart/daire sahibi veya villandakal.com başka bir müşteri için rezervasyon yapabilir.

2.4  Kiracı konaklama için giriş yapmadığı takdirde villandakal.com a ödemiş olduğu %30 lük kaparo tutarının geri iade edilmesini talep edememektedir.

2.5  Kaporanın ödenmesinden sonra ödenecek olan ücretin geri kalanı sizleri karşılayıp konaklama yapacağınız yere götürdüğümüz zaman villa sahibine veya villandakal.com yetkilisine peşin bir şekilde ödenmektedir.

 

3-Giriş-Çıkış Şartları

3.1-Rezarvasyon yaptığınız villa/apart/daire ye giriş saati 16.00, çıkış saati 10.00 ‘dır. (Her müşteri çıkışında temizlik yapılmaktadır. Bu yüzden bir önceki müşteri çıkışı gerçekleştiği an yeni müşteri girişi yapılamamaktadır.)

3.2- Kişi kapasite aşımı yapılamamaktadır Her konaklama yeri için www.villandakal.com sitesinde kişi kapasitesi belirtilmiştir 2 yaş üzeri tüm bireyler kapasite sayımına dâhildir.

3.3-Rezervasyon ile ilgili yapılacak her değişiklik firmamıza belirtilerek onay alınmadan yapılamamaktadır. Firmanın uygun gördüğü her değişiklik talebiniz dikkate alınacaktır.

3.4-Müşteri ve firma arasında yapılan sözleşme şartlarına göre konaklama yapacak kişi sayısı ve kişi bilgilerinin eksik veya hatalı vermesi yada kapasite aşımı yapılması halinde villandakal ve konaklama yapacağınız villa/apart/daire sahibi tarafından sizlere mülkten ayrılma, geri ödeme yapmama, ekstra ücret talep etme haklarına sahip olacaktır.

      3.5-Erken çıkış yapılmak istenmesi halinde müşteri firmaya 24 saat önceden bilgi vermelidir. Yapılan erken çıkış günlerinin para iadesi yapılamamaktadır. Bunun nedeni size ayrılan giriş çıkış saatleri rezervasyon yapıldığı için başka bir müşteri girişi yapılamadığı için önceden belirttiğiniz giriş-çıkış tarihlerinin ücretinin tamamını ödemek zorundasınız.

3.6 Rezervasyon ve ödeme onayından sonra kiralama yaptığınız mülke geldiğinizde kalan ödemeyi giriş günü villa/apart/dairenizi sözleşme ile belirtilen saatte teslim aldıktan sonra ilgili kişi/görevliye nakit olarak ödenir. Tatil evinize girişte sizlerden ilanda belirtilen miktarda hasar depozitosu alınacaktır. Bu ücret çıkış yapacağınız saatten 10 dakika önce yapılacak olan genel kontrolde herhangi bir aksaklık veya hasar olmaması durumunda tarafınıza iade edilir.
 
-Yukarıdaki sebeplerden oluşabilecek mağduriyetlerin önlene bilmesi için bu tutarların tatil evinize giriş günü nakit olarak yanınızda hazır bulunmasını önemle hatırlatır rica ederiz.  
 
4-Temizlik-Bahçe ve Havuz Bakımı-Ekstra Ücretler

Sitemizde bulunan ve kiralama yapmak istediğiniz Villa-apart/daireler için minimum konaklama süresi belirtilmektedir. Giriş yapacağınız mülk siz gelmeden önce görevliler tarafından temizlenerek bir ücret talep edilmez. Havuz ve Bahçe Bakım o binanın çalışanları tarafından her sabah erken saatlerde yapılmaktadır. Minimum konaklama süresinin altında ki durumlarda sizden ekstra temizlik ücreti talep edilir. Konaklama sürenizce ekstra temizlik yaptırmak isteyen müşterilerimiz ücrete tabi şekilde yaptırabilir. Isıtma havuzu bulunan binalarda wwww.villandakal.com ‘da veya firmamız çalışanları tarafından belirtilen ekstra ısıtma sistemi açma parası günlük şekilde alınmaktadır. Fiyatlar seçtiğiniz mülkten mülke değişmektedir.

5-Konaklamada bulunan Özel Kurallar

-Villa/apart ve dairelerimizin kapalı alanlarında sigara içilmesi yasaktır.

-Evcil hayvan izinli binalarımız dışındaki binalara herhangi bir evcil hayvan getirilmesi kesinlikle yasaktır.

-Kişi kapasite aşımı yapılamamaktadır.

-Kiralamış olduğunuz binada etkinlik düzenlemek yasaktır

-Bu kurallara uyulmadığı takdirde firma veya kiralama yapmış olduğunuz binanın sahibi gerekli işlemleri başlatabilir, mülkten çıkışınızı isteyebilme hakkına sahiptir.

6-REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

6.1 Rezervasyon için gönderilen ön ödemenin iadesi kesinlikle yapılmamaktadır.

6.2 Tatil başlangıcından önceki 60. güne kadar iptal olursa müşteri toplam tatil tutarının %30´ini. Firmaya ödeme yapmanız gerekmektedir.

 6.3 Tatil başlangıcından önceki 59. ve 30. günler içinde iptal talebi gerçekleşirse müşteri toplam tatil bedelinin %50´sini firmaya ödeme yapmanız gerekmektedir.

6.4 Tatil başlangıcından önceki 29. ile tatil başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri konaklama yapmaya gelmezse müşteri tatil tutarının %100´ünü firmaya ödeme yapmak zorundadır.

6.5 Müşterinin kendi isteği doğrultusunda villa, apart, dairenin toplam ödeme tutarının tamamını firmaya ödemesi durumunda (EFT, Havale, Peşin, Kredi Kartı) ödeme yaptığı andan itibaren villa, apart, daire ye girişe 60 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan tutarın %30’u (Otuzu) yanacaktır. Geri kalan %70 (yüzde yetmişi) bildireceği hesaba iade edilecektir. İade masrafları da bu para içinden kesilecektir. Çünkü ödemenin %30´u villa, apart, daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.

6.6 Herhangi bir neden ile villa, apart otel, daire rezervasyonunun Villandakal firması tarafından iptal edilmesi durumunda bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait eş değer bir villa, apart, daire bulunmaktaysa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması halinde alınan ücret iade edilecektir.

7-Rezarvasyonlarda Tarih- Değiştirmek

Villandakal.com dan seçtiğiniz ve konaklama için ön ödemesi yapılan rezervasyonlar da tarih değişikliği yapmak isteyen müşterilerimiz için villandakal firması olarak 30 gün önceden haber verilmesi durumunda yardımcı olmak isteriz. Fakat böyle durumlarda;

7.1  Değişiklik yapmak istediğiniz tarihlerde villa/apart/dairenin  müsaitliğinin olması

7.2 Ön ödemesini yaptığınız villa/apart/dairenin değişiklik talep sürecinizde (30 gün) başka bir müşteriye kiralanabilmesi

7.3Tarih değişiminde fiyat farkının aracı firma ve villa/apart/daire sahibine ödenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde konaklama için önceden belirlenen tarihlerde değişiklik yapılamamaktadır.


8-Hasar Depozite Ödemesi ve Şartları

Hasar depozitoları sizlere konaklamanız için kiralanan villa/apart/daire nin içerisinde eşyalı şekilde teslim edilmesinden dolayı misafirlerimizin konaklama yapacağı binadan çıkışlarında eşyalara biçilen değer olarak alınan depozito parası herhangi bir eşyaya zarar verilmemesi durumunda aynı şekilde iade edilir. Müşteriler herhangi bir eşyaya zarar verdiği takdirde eşyanın bedeli ev sahibi tarafından belirlenerek girişte ödemesini yaptığınız hasar depozitosundan temin edilir.

8.1  Hasar depozitoları binadan binaya değişmektedir. (500-1000 TL arası bir tutar biçilir.)

 

9-Havuz Kullanımı

Binalarımızın çoğunluğunda yüzme havuzu bulunmaktadır. Sizlerin konaklama yapacağınız villa/apart/daire de havuzun bulunup bulunamadığı aracı firma tarafından www.villandakal.com sitesinde belirtilir. Havuz sıcaklıkları sabit olup ( kış aylarında ısıtma sistemi bulunan villa/apart/daireler bulunmakla beraber tercih edilirliğe göre mülk sahibinin belirttiği ücret karşılığında açılır )  müşterinin konaklama yapacağı tarihlerde havuzun soğuk-sıcaklığı nedeniyle havuza girememeniz durumundan firma sorumlu değildir.

 

10-Müşteri ve Firma Sorumlulukları

Villandakal olarak müşterilerin kendilerine konaklama için kiralanan binalarda eşyalara zarar vermemesi ve sizlere temiz şekilde bırakılan binaların çıkışta da aynı şekilde teslim edilmesi gerekir. Her konaklama yerinde olduğu gibi villandakal.com un da kiralanan mülklerinde

Etrafta ki binaları ve insanları rahatsız edecek şekilde yüksek sesle müzik açmak ve etkinlik düzenlemek yasaktır. Sizlere girişte belirtilen kurallara uymanız toplumun belirli kurallarının da konaklama yapacağınız mülkte uygulanması ve uyulması gerekmektedir.

Çevreden şikâyet gelmesi üzerine firma binayı terk etmenizi isteme hakkına sahiptir.

Firma olarak sizlere belirtilen zamanlarda temizliği yapılan binayı teslim etmek ve oluşabilecek herhangi bir sorunda (çözüme kavuşturabilir; arıza vb. durumlarda) yardımcı olmaktadır. Bizlere ilettiğiniz eksiklikler ve sorunlar 48 saat içerisinde çözüme firma görevlisi veya bina görevlisi tarafından kavuşturulmak için gerekenler yapılacaktır. Bizler aracı firma olarak sizlere bina sahibi ve müşteri arasında bir aracı olarak yardım edebilmekteyiz. Ek olarak, müşteri mülkte kaldığı süre boyunca eğer yaşanan sorunu bildirmemiş ise, mülkten ayrıldıktan sonra herhangi bir şekilde hizmet ve konfor eksikliği hakkında şikâyette bulunamaz. Yaşanan aksilikler ve sorunlardan villandakal firması sorumlu tutulamamaktadır.

 

 

 

11-Fatura- Vergi

Villandakal web sayfası üzerinde bulunan   villa/apart/daire ler  Villandakal firmasına ait değildir. Villaların/Apartların/Dairelerin sahipleri farklı kişilerdir. Aracı kişi Villandakal firmasıdır  komisyon üzerine çalışır ve  yaptığı aracılıkta kâr kazanır bu kazandığı kâr tutarına  fatura keser. Villa/Apart/Daire sahibi yıl sonunda devlete, kira geliri altında vergisi ödemesi gerçekleştirir. Villandakal firması   sadece kendi kazandığı kâr bedeline  fatura kesmektedir.  Diğer şahıslar, kurumlar vb. için fatura kesmez ve  bundan sorumlu tutulamaz.

11- Önemli Bilgiler

11.1 Villa/apart/daire ye ulaşım yolunda bulunan çalışmalar, yol bozukluğu,  yamaca kurulu bir bölgede tatil yapacağınız için dik yokuşların bulunması gibi durumlardan villandakal firması sorumlu değildir.

11.2 Konaklama yapacağınız yere gelirken yolculuk sırasında herhangi bir kaza durumundan villandakal firması sorumlu değildir.

11.4 Ulaşımda kullanılacak araçlardan müşteri sorumludur. Firmamızdan araç talep edilememektedir.

11.5 Web sitemizde resmi bulunan binaları daha sonradan giriş yapılan mülkte beğenmeme, mülk konumunun etrafında bulunan yerlerden rahatsız olma gibi şikâyetler kabul edilmemektedir.

11.6 Ülkemizde bulunan covid-19 salgını sebebi ile müşterilerin giriş-çıkış yapacakları tarihte ülke genelinde herhangi bir kapanma-kısıtlama söz konusu olduğunda mücbir sebep kapmasında yapılan ön ödeme tutarı müşteriye geri iade edilir. 

11.7 www.villandakal.com da belirtilen mesafe ve uzaklık bilgileri tahmini şekilde ortalama bir rakam ile yazılmış olup kesinlik garantisi verilmemekle birlikte en yakın market, restoran vb. yerlerin uzaklığı yazılan işletmeler daha sonradan kapanmış olabileceği için müşteriler bu konu hakkında hak talep edememektedir.

11.8 www.villandakal.com sitesinde konaklama yapacağınız mülk ün haritada belirtilen lokasyonları ile birebir aynı olamam durumu mümkündür. Sizlere en yaklaşık konum olarak işaretlenmektedir.

11.9 Müşteriyi konaklama yaptığı villada köpek, böcek vb. hayvanların ısırması ve sokması durumunda firma sorumlu değildir.

11.10 Villa/apart otel/daire de oluşabilecek kazalar, havuz kazaları, boğulma, düşme gibi tüm kazalardan müşteri sorumludur.

11.11 Kiralama yaptığınız mülkte bölgesel olarak oluşabilecek elektrik, su vb. kesintilerden firmamız sorumlu değildir.


 

 

Sizlere daha iyi bir kullanıcı ziyareti deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayarak Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz

Anasayfa

Sana özel

Whatsapp

Menu
Teklif Al